Program Redukcji Stresu na Podstawie Uważności

Program MBSR

8 SESJI + Dzień Uważności

wtorki 18:00 - 20:30

7 maj - 25 czerwca 2024

Kraków, Studio Zwierzyniec

Kraszewskiego 15

Wyobraź sobie, że odejmujesz ze swojego życia stres i ciągłe napięcie. Co wtedy staje się możliwe? Jak się czujesz?

Jest w Tobie więcej lekkości, radości, chce Ci się bardziej żyć. Czerpiesz więcej przyjemności z bycia ze swoimi dziećmi, z bliskimi. Nie boli Cię już głowa, Twoje ciało jest lżejsze i bardziej swobodne, bo wolne od ciągłych napięć. Masz umysł, który jest jak po double espresso – skoncentrowany, kreatywny i produktywny, dzięki temu praca staje się łatwiejsza i to, co zaczynasz, kończysz.
Wykorzystujesz stres tylko jako motywator do działania. Stres nie wykorzystuje już Ciebie i Twojej energii.

Jesteś gotowa/y na taką zmianę ?!

Co może zmienić się w Twoim życiu dzięki temu programowi?

Jeśli w pełni zaangażujesz się w cały program – sesje na żywo i codzienną, samodzielną praktykę:

Zdjęcia mózgu i badania krwi osób, które regularnie medytują pokazują:

Jakby to było gdybyś i TY zadbał/a o siebie w ten sposób?

Nazywam się Maria Opidowicz
uczę tego jak uważnie żyć, żeby nie przegapić swojego życia.

 Wybrałam taką drogę bo pośród wszystkich umiejętności w jakie wyposażył mnie system edukacji, zabrakło tej bardzo ważnej: umiejętności kierowania własną uwagą. Dzięki uważności nabrałam też biegłości w radzeniu sobie z własnymi myślami i emocjami.

 

Pracuję z każdym kto czuje, że pilot do ich życia wymknął się z ich własnych rąk i chcą go odzyskać. Pokazuję jak odzyskać tę moc poprzez trening umysłu w koncentracji, bo to, w co inwestujesz własną uwagę, tego masz więcej.

Chcę pokazać Tobie, jak dużo medytacja, tak prosta technika, może zmienić w Twoim życiu – poczujesz większy spokój i przyjemny dystans do tego co wokół, a przy tym zaczniesz bardziej intensywnie żyć.

Od 12 lat medytuję, 4 lata temu po uzyskaniu certyfikatu trenera mindfulness w Mindful Academy, założyłam przestrzeń MindHarmony i zaczęłam uczyć medytacji i mindfulness. 

Prowadzę kursy mindfulness, spotkania medytacyjne, sesje indywidualne, ostatnio uwielbiam organizować i zachwycam się efektem jaki dają wyjazdy weekendowe z mindfulness. 

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim. Po 9 latach pracy na UJ, przeprowadziłam się do Sztokholmu, skąd pochodzi mój partner. Teraz skupiam się głównie na podawaniu medytacji dalej…

To będzie 17 edycja Programu MBSR poprowadzona przeze mnie – serdecznie Cię do niej zapraszam!

Czekam z niecierpliwością aby się  z Tobą spotkać i razem pomedytować!

O czym jest program i na jaki temat są poszczególne sesje?

Kurs MBSR to program stworzony w latach ‘70 przez profesora medycyny i psychiatrę Jona Kabata Zinna. Po latach obserwacji swoich pacjentów i tego, jak reagują na praktyki mindfulness, Kabat Zin zauważył znaczną poprawę w samopoczuciu swoich chronicznie chorych, i tym samym, zestresowanych pacjentów, odkrył też poprawę w ich stanie zdrowia fizycznego.

W każdym tygodniu będziemy skupiać się na innym temacie:

Sesja 1: Co to jest MINDFULNESS i jak pomaga?

Sesja 2:  Twoja interpretacja rzeczywistości wpływa na to jak się czujesz.

Sesja 3: Uważny ruch – czyli jak skupiać uwagę na tym co w danej chwili robisz.

Sesja 4: Co to jest stres? – Wpływ stresu na nasze życie i strategie radzenia sobie z nim.

Sesja 5: Jak radzić sobie z myślami? 

Sesja 6: Co to jest uważna komunikacja i jak uważnie być ze swoimi emocjami?

Sesja 7: Wybór własnego stylu życia: Jak mogę rozwijać współczucie i życzliwość do samego siebie?

Sesja 8: Uważne życie: Jak po zakończeniu kursu kultywować uważność w swoim codziennym życiu? 

Program wykorzystuje techniki mindfulness:

body scan

medytacja siedząca

uważny ruch

uważna komunikacja

uważne jedzenie

Co znajdziesz w Kursie MBSR ?

Jak wyglądają cotygodniowe sesje?

Ile kosztuje program?

Pierwsze 3 osoby, które się zapiszą płacą

1000 zł

Pozostałe 3 miejsca kosztują 

1200 zł

...tyle inwestujesz w siebie i w swoje dobre samopoczucie

*warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty lub pierwszej raty 

**można płacić w dwóch ratach – spójrz niżej na FAQ

 

LICZBA MIEJSC MAX. 6!

W cenie programu:

Co o Programie MBSR mówią moi klienci?

 Kończę program z wdzięcznością za wszystko, co w jego trakcie otrzymałam – wsparcie grupy i prowadzącej, bardzo dużą dawkę wiedzy, życzliwości i zrozumienia. Przede wszystkim jednak kończę z darem medytacji, która pomogła mi zrobić pierwszy krok w stronę bycia tu i teraz ze sobą, bez oceniania.

Moje życie stało się mniej stresujące i  jestem w nim bardziej obecna. Na sytuacje podobnego kalibru, które przytrafiały mi się przed rozpoczęciem programu, reagowałam w bardziej mechaniczny sposób, na autopilocie. Teraz te mechaniczne reakcje coraz częściej potrafię zauważać, nazywać i dzięki temu też zmieniać swoją reakcję na te sytuacje.

Od Ciebie jako prowadzącej dostałam poczucie bezpieczeństwa (!) tego, że wiesz co robisz i wszystkie informacje przekazujesz w jasny i zorganizowany sposób. Dużo życzliwości, ciepła i uważności. Indywidualne podejście i wskazówki dla każdej osoby w grupie. Ważne było też dla mnie to, że podzieliłaś się z nami swoją drogą do miejsca w którym teraz jesteś – dałaś mi przez to iskrę motywacji do tego, że medytacja jest tym czego teraz w życiu bardzo potrzebuję i że chcę w nią zainwestować czas i zasoby, bo przynosi wymierne rezultaty.

Program był dla mnie kompletną całością. Dostałam więcej niż oczekiwałam.

 

Joanna Michalska

 Kończę program z myślą i wartością że jestem ważna, że wszystko zaczyna się ode mnie, ze świadomością, że nie jestem transparentna, ale mam swoje potrzeby, uczucia i jestem bardziej otwarta na zmiany.

Po programie moje podejście do życia zmienia się cały czas, w trudnych sytuacjach wracam do oddechu, zaczęłam zauważać reakcje swojego ciała na różne emocje, słucham go, zaczęłam skupiać się na tym co tu i teraz i nie odbiegać myślami w inne miejsca i zdarzenia. Jeśli to się dzieje -wracam do oddechu. To taki mój punkt odniesienia. I medytuję, jeszcze nie mam nawyku robienia tego codziennie ale staram się bo wtedy dzień jest lepszy, ja jestem inna.

Od Ciebie, prowadzącej, dostałam wiedzę, poczucie bezpieczeństwa, uważność na to, co mówię, robię i czego potrzebuję, poczułam się wysłuchana, ważna i zaopiekowana.

 

Justyna

Stałam się spokojna, bardziej pogodna, więcej mnie cieszy, zyskałam łagodność w patrzeniu na świat, mam więcej dobrych myśli o sobie.

Iwona Reguła

Chce mi się siadać 'do siebie’ 2x dziennie, tak jak marzyłam! Kwestionuję swoje myśli, zaczęłam zauważać co wymyśla mój mózg. Pozwalam sobie czuć różne emocje.
Moje niby nudne życie codzienne przekształciło się w pełniejsze, ciekawsze, dzięki temu że staję się coraz bardziej uważna, zatapiam się w tym co robię (cokolwiek by to nie było), jakoś czerpię z tych momentów przyjemność i czuję się dobrze, kiedy doprowadzam kolejną małą rzecz do najpełniejszego końca. Często odczuwam wdzięczność za to co mam.

Zobaczyłam, że zawsze, choćby nie wiem jak przeładowane było moje życie, jestem w stanie wykroić trochę czasu dla siebie jeśli tylko tak zdecyduję. Wiem już, że szczęście, to bycie w tu i teraz, ani mniej ani więcej.

Chce mi się krzyczeć: Na co wszyscy czekacie??!! Szukacie szczęścia, siebie, balansu, macie dość?? Zróbcie ten kurs, a odmienicie swoje życie, to takie proste!
Jeszcze raz dziękuję Wszechświatowi za to, że pojawiłaś się na mojej drodze z ofertą życia (dosłownie i w przenośni), Marysiu!

Greta Skałka

Nie wierzyłem że medytacja działa, ale kumpela której o medytację bym nigdy nie podejrzewał powiedziała że po kursie MBRS nigdy nie miała już nawrotu depresji (mimo że medytację przestała praktykować od razu po kursie). Zapisałem się do Marysi na kurs bo czułem, że brakuje mi balansu w życiu. Dzięki kursowi nauczyłem się słuchać swojego ciała i emocji. Okazuje się, że one całkiem dużo wiedzą, tylko ja nie potrafiłem/chciałem słuchać.
Czuję, że wszedłem na nową ścieżkę życia, gdzie mogę bardziej intencjonalnie kreować swoją przyszłość, bardziej zgodną z tym kim jestem, a nie z tym kim myślałem że chciałbym być.

Tadek

Ten kurs uczy najważniejszych umiejętności w życiu, co sprawia że zaczynasz czuć że to Ty masz kontrolę nad swoim życiem i zaczynasz czerpać z życia o wiele więcej przyjemności!
Maria jest bardzo profesjonalnym instruktorem i wspaniałą osobą. Jestem jej głęboko wdzięczna za poprowadzenie tego kursu w ten sposób.

Iryna Stakhur

Ten 8 -tygodniowy kurs był naprawdę niezwykłym doświadczeniem bo rozwijał się w określonym trybie, co sprawiło, że rzeczywiście mogłem poznać co to jest mindfulnessAplikacje do medytacji nie za bardzo zapewniają gwarancję zbudowania regularności oraz połączenia z innymi uczestnikami jakie ten program daje, dlatego zainwestowanie czasu w ten kurs jest o wiele lepszą opcją.
Po skończeniu kursu zdecydowanie zauważyłem, że zacząłem myśleć w inny sposób o pewnych rzeczach – zacząłem nazywać swoje emocje, co sprawiło że lepiej potrafię poradzić sobie z emocjami, których wcześniej nie koniecznie chciałem czuć. Na pewno będę dalej zgłębiał mindfulness żeby zobaczyć jak może mi ta praktyka pomóc w staniu się lepszą wersją siebie.

Adam Różałowski

FAQ

Twórca MBSR Jon Kabat Zinn ustalił 8 tygodni jako odpowiednią długość programu, ponieważ zbadał, że po tym czasie zauważalne są zmiany w mózgu osób medytujących i po takim czasie można doświadczyć konkretnych korzyści. Poza tym, jednym z celów programu jest zbudowanie przez każdego uczestnika nawyku regularnej praktyki uważności, a to staje się łatwiejsze kiedy robisz to ze wsparciem grupy i nauczyciela przez dwa miesiące.

Tak, aby jak najbardziej skorzystać z kursu dobrze jest medytować codziennie – takie są zalecenia i taki sens tego programu. Oczywiście, jeśli raz czy dwa razy w tygodniu opuścisz praktykę, nic się nie stanie, jednak trzeba pamiętać, że w praktyce uważności tylko regularność daje najlepsze efekty.

Wiele osób korzystających z tego kursu to osoby niecierpliwe i to, w dużej mierze, jest przyczyną stresu, który odczuwają. Praktyka uważności uczy cierpliwości w bardzo przyjemny sposób. Osoby z natury niecierpliwe często mówią, że te pół godziny mija jak 10min, bo dzięki kursowi wiedzą jak uspakajać swój nerwowy umysł.

Tak! W praktyce uważności traktujemy medytację jako technikę treningu umysłu. Mindfulness odarte jest ze wszelkich filozofii czy religii. Tematem kursu nie jest duchowość, tematem jest nasz umysł, to jak funkcjonuje i to jak jego stan wpływa na nasze życie.

Jeśli opuścisz sesję, ja napiszę do Ciebie wiadomość email z informacją o temacie sesji i praktyce własnej jaka została „zadana” grupie. Możesz nadrobić tą konkretną sesję przychodząc na zajęcia następnej edycji w danym tygodniu kursu. Wskazane jest aby nie opuścić więcej niż dwóch sesji w trakcie całego kursu. 

Maksymalna ilość osób w grupie online to 6 osób. Pracuję z małymi grupami, bo uważam, że tylko wtedy każdy uczestnik może skorzystać, ma szansę zabrać głos, nie jest przytłoczony dużą ilością osób.

Tak. Pierwsza rata płatna w momencie rezerwacji miejsca. Druga do 7 czerwca.
Wysokość każdej raty: 1/2 całej kwoty.

„Nie medytujemy po to, by stać się lepszymi w medytacji. Medytujemy po to, by stać się lepszymi w naszym życiu”

Sharon Salzberg

Jeśli rozważasz udział w programie i chcesz umówić się na 20 minutową rozmowę telefoniczną lub video, napisz do mnie, na pewno odpiszę !

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.