Głębokie odpuszczenie

ciało-serce-umysł

Weekend z Mindfulness

4-7 lipca 2024

Rokitek61, Sandomierz

Wyobraź sobie, że jest w Tobie zgoda na głębokie odpuszczenie napięcia i tego, co na co dzień  nosisz w ciele, w sercu i w głowie. Jest to możliwe dlatego, że jesteś w nowym miejscu, w innym środowisku, w oderwaniu od codziennego zabiegania, od obowiązków, zadań i otaczających Cię bodźców.

Zwalniasz, zatrzymujesz się i bardzo szczerze jesteś ze sobą.

W czasie naszych zajęć będę prowadzić Cię przez praktyki mindfulness i medytacje wizualizacyjne aby Tobie łatwiej było wejść w kontakt z Twoim ciałem, sercem i głową. Oprócz mindfulness będzie też joga, koncert gongów i wspólne rozmowy w formie kręgów, też przy ognisku! 

Dołącz do nas i podaruj sobie czas na zaopiekowanie się sobą i zbliżenie do tego, co żywe w Tobie – w ciszy będziesz w stanie usłyszeć podszepty Twojego serca i swojej prawdy.

Jak skorzystasz?

Co w programie?

Czwartek:

17:30–19:00: krąg powitalny i zapoznawczy + medytacja

19:30–20:30: kolacja

22:00: cisza nocna

Piątek:

7:30-9:00: joga kundalini z medytacją (prowadzenie: Bernadeta)

9:00–10:00: śniadanie

10:30–12:30: praktyka mindfulness: moje ciało i moje zmysły

13:00–14:00: obiad

14:00–16:00: czas wolny

16:00–17:30: praktyka mindfulness: moje serce

18:00–19:00: kolacja

19:30–20:30: koncert gongów + początek ciszy

22:00: cisza nocna

Sobota (prawie cały dzień w ciszy):

7:30–9:00: joga kundalini z medytacją (prowadzenie: Bernadeta)

9:00–10:00: śniadanie

11:00–12:30: praktyka mindfulness: mój umysł

13:00–14:00 obiad

14:00–16:00: czas wolny

16:00–17:30: medytacja + uważny ruch

18:00–19:00: kolacja

19:30: ognisko i wieczorny krąg – przerwanie ciszy

Niedziela:

…poranny spacer, ruch po swojemu lub poleżenie w łóżku!

8:30-9:00: medytacja

9:00–10:00: śniadanie

10:30–12: 00: medytacja + krąg pożegnalny

12:00-13:00: czas na spakowanie się

13:00 -14:00: obiad

..pożegnanie

Gdzie będziesz spać?

Zapraszamy Cię do Przestrzeni Dobrej Energii ROKITEK61:

To piękna, ponad hektarowa przestrzeń na szczycie jednego z sandomierskich wzgórz.
Do naszej dyspozycji jest duża Jurta Warsztatowa (70mkw), dom, małe jurty, taras widokowy, duży sad i ogródek, palenisko, hamaki.

 

Będziemy spać w domu, który składa się z 7 pokoi, 2 łazienek z prysznicem, toalety, dużej jadalni z kominkiem i wyjściem na 100 metrowy taras widokowy i ogród.

Dostępne pokoje:

3 pokoje – 3 osobowe,

2 pokoje – 2 osobowe (w tym 1 z balkonem),

1 pokój – 4 osobowy z tarasem.

Możliwe są również noclegi w jurtach noclegowych (antresola, aneks kuchenny, łazienka) – jest to opcja dodatkowo płatna + 100zł/ 2 osoby (doba)

Dom zapewnia nam pyszne wegetariańskie posiłki : śniadanie, obiad i kolację.

Dodatkowo w trakcie dnia bufet:
kawa, herbata, woda, dodatki i owoce.

Jeśli masz nietolerancje pokarmowe, powiedz nam o nich w formularzu zapisowym. Weźmiemy je pod uwagę!

Gdzie dokładnie jest Rokitek61?

Kto prowadzi zajęcia?

Maria Opidowicz

Uczę tego jak uważnie żyć, żeby nie przegapić swojego życia.

Uwielbiam pomagać innym w odrywaniu mocy i prawdy w sobie. Prawdy, która prowadzi do autentycznego życia, decyzji podejmowanych w zgodzie za sobą, a nie z oczekiwaniami innych.

Od 13 lat medytuję,  6 lat temu uzyskałam certyfikat trenera mindfulness i nauczyciela medytacji w Mindful Academy. Mój kurs nauczycielski trwał 200h i jest akredytowany przez Yoga Alliance Professionals w Wielkiej Brytanii.  W 2018 założyłam  przestrzeń MindHarmony. Prowadzę kursy mindfulness, sesje indywidualne, weekendy z mindfulness, warsztaty i programy dla firm. 
Współpracowałam  z firmą Cisco, Cognizant, od 5 lat prowadzę warsztaty i regularne sesje mindfulness dla pracowników TVN.

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim. Zanim w 2021 przeprowadziłam się do Sztokholmu, skąd pochodzi mój partner, przez 9 lat pracowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim, a wcześniej w szkołach językowych w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Teraz skupiam się głównie na prowadzeniu treningów uważności, od 2 lat prowadzę też Krąg Kobiet w Sztokholmie, który gromadzi ekspatki z całego świata.

Cieszę bardzo na nasz czas odpuszczenia i regeneracji w Rokitku i mam nadzieję, że Ciebie tam nie zabraknie ; )

Bernadeta Wróbel

Jestem terapeutką holistyczną, pomagam w sferze rozwoju osobistego, wspieram w
poszerzaniu świadomości.
Jestem nauczycielką Jogi Kundalini, trenerem metody Colina Tippinga Radykalne
Wybaczanie.

Na sesjach jogi, spotkaniach online i warsztatach pomagam uwalniać emocje z ciała poprzez zastosowanie pracy z ciałem, sesje oddechowe, medytacje oraz prace ze sferą mentalną.

Jaka jest cena?

* zaliczka jest bezzwrotna w przypadku Twojej rezygnacji

W cenie:

Dojazd we własnym zakresie! Będziemy organizować carpooling!

Jest możliwość zamówienia masażu:

Kobido – 220zł

Relaksacyjny/ powięziowy/ gorącymi kamieniami – 180zł

Poczytaj przykładowe opinie moich klientów:

Marysiu, bardzo Ci dziękuję za poczucie bezpieczeństwa na tych warsztatach. Za profesjonalizm i dużo serca, które wkładasz w przygotowanie i prowadzenie warsztatów. Było tu poczucie jedności z innymi uczestniczkami, była życzliwość, otwartość i akceptacja. Coś czego na co dzień szukamy w życiu.
Wyjeżdżam stąd z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

Magdalena Rakowska

Dziękuję za ten wspólny czas, w którym dzieliłaś się z nami nie tylko swoją życzliwością i uważnością, ale przede wszystkim sercem. To było dla mnie ważne i mocne doświadczenie, dotykające głęboko obszarów wrażliwych, a czasem bolesnych, które Ty Marysiu otoczyłaś czuła i troskliwą opieką, zasiloną dodatkowo karmiącą i empatyczną obecnością wszystkich wspaniałych kobiet, które uczestniczyły w tym doświadczeniu.  Wyjeżdżam z Lanckorony ze świadomością obszarów do pracy własnej, ale też nakarmiona ciepłem, życzliwością i z dużą wdzięcznością 🙂

Aga Dziewitek

To bardzo otwierające doświadczenie, w bezpiecznej, życzliwej atmosferze. Inspirująca energia grupy. Ten weekend był dla mnie bardzo ważnym krokiem w samorozwoju. Marysiu jesteś wspaniałą prowadzącą, wrażliwą na drugiego człowieka, bardzo subtelną. Bardzo Ci dziękuje za ten czas w Lanckoronie i za to że jesteś.

Gabrysia Kotkowska

Od ponad 5-ciu lat, regularnie  uczestniczę w zajęciach Mindfulness, prowadzonych przez Marię Opidowicz. Zaczynając przygodę z tą techniką miałam spore problemy z nazwaniem swoich emocji, z opanowaniem nawału myśli i ich nadinterpretacji. Nie potrafiłam oderwać się od narastającego we mnie lęku o rodzinę, pracę, relacje… Regularna praktyka pozwoliła mi, początkowo na chwilę, a z czasem coraz dłużej znaleźć miejsce w „tu i teraz” oraz uzyskać balans w życiu.

Rozpoczęłam żmudną drogę poprzez okiełzanie swoich emocji, nazwaniu ich i zaakceptowaniu takich jakimi są.

Dzięki regularnym praktykom z Marysią, odkryłam, że to ja mogę kierować swoimi myślami, oddechem i ciałem. Bardzo polecam zajęcia prowadzone przez Marysię Opidowicz, ponieważ od niej dowiedziałam się wiele na temat redukcji stresu, radzenia sobie z bezsilnością w działaniu, poznałam czym jest stoickie podejście i zaufanie do samej siebie. Poprawie uległy moje relacje z otoczeniem. Marysia, wciąż pogłębia swoją wiedzę, a co za tym idzie ukazuje nam nowe sposoby zadbania o swój dobrostan psychiczny i fizyczny w codziennym życiu, daje nam narzędzia aby radzić sobie w przebodźcowanym współczesnym świecie.  Jej przystępna interpretacja naukowych badań, pomaga w doskonaleniu technik medytacji. Mój świat stał się bardziej czytelny i przyjazny dzięki praktyce mindfulness.

Wioletta Skałka

W zajęciach Mindfulness prowadzanych przez Marię uczestniczę od 4 lat. Zajęcia krok po kroku pozwoliły mi odzyskać kontrolę nad rzeczywistością, uzyskanie work-life balance, zwracanie uwagi na relacje oraz możliwości bycia tu i teraz kiedy to potrzebne. Oczywiście nie zawsze się to udaje, ale regularne zajęcia z Marią pozwalają powracać na ścieżkę uważności. Przez te kilka lat wspólnego praktykowania przeszliśmy długą drogę, ja na ścieżce samorozwoju, Maria na drodze do pełnej profesjonalizacji, zgłębiania zagadnień, proponowania nowych praktyk oraz cotygodniowych wykładów na tematy samorozwoju. Maria to nie tylko bardzo dobry nauczyciel mindfulness, ale osoba, która nieustannie rozwija się i holistycznie czerpie z nowych źródeł, a to przekłada się na ciekawość i autentyczną przydatność praktyk. 

Konrad Niedziela

 

Jeśli czujesz, że ten regenerujący weekend to idealny pomysł dla Ciebie, zapisz się już dziś, zanim znikną miejsca!

Do zobaczenia w Rokitku!

Jeśli rozważasz udział w naszym weekendzie, ale masz pytania, napisz!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Nazwa